Військове кладовище Першої світової війни у Сільці планують внести до Державного реєстру культурної спадщини

Сьогодні начальник відділу культури Андрій Процик, спеціаліст цього відділу Юрій Гринів, начальник управлiння мiстобудування та архiтектури Юрій Фігар та депутат Червоноградської міської ради Богдан Ляховський спільно з старшим науковим співробітником Львівської галереї мистецтв Володимиром Геричем та радником австрійської організації "Чорний хрест" Петром Гренем обговорили перспективу облагородження військового кладовища часів Першої світової війни у селі Сілець.

Наступний крок – внесення змін в Програму охорона культурної спадщини Червоноградської територіальної громади , створення історичної довідки та геодезична зйомка території. В майбутньому цей об’єкт планується до занесення в Державний реєстр культурної спадщин як пам’ятка історії.

На військовому кладовищі часів Першої світової війни у селі Сілець поховано 219 військовослужбовців, серед них – 108 австро-угорської армії (більшість із верхньо-австрійського піхотного полку ляндверу №2 та північно-богемського  ляндверу №9) і 111 німецької армії (більшість із резервного піхотного полку №46). Військові загинули 28-30 червня 1915 року під час визволення Галичини від російської армії.

Останнє опубліковане

18.06.2021
Червоноградка отримала 200 балів на ЗНО!

Андріана Овдей, учениця ЧЗШ№12 отримала найвищий результат на ЗНО з англійської мови. Вітаємо Андріану та її вчителя Уляну Свйонтек з високим досягненням!