Межі Соснівки змінено. Як це було?6 жовтня Верховна Рада прийняла постанову № 1796-IX «Про зміну і встановлення меж міста Соснівки Червоноградського району Львівської області». Відповідно до постанови, було вирішено змінити межі міста Соснівки, збільшивши територію міста на 102,5924 гектара земель, і затвердити територію міста Соснівки загальною площею 300,5924 гектара земель.

Як проінформував начальник управління містобудування та архітектури Юрій Фігар, розвиток і розбудова Соснівки здійснювалась відповідно до генерального плану, розробленого у 1959 році на площі 198 га. Будівництво житла об'єктів соцкультпобуту велось інтенсивно, в тому числі будувалось багато садибних житлових будинків. Наприкінці 70–х років резерв території для індивідуального будівництва в межах населеного пункту був вичерпаний. На початку 80–х за згодою радгоспу імені Дзержинського, який тоді розташовувався в Сільці, Соснівській міській раді передали в постійне користування територію, що знаходилась на південь від Соснівки за межами населеного пункту для забезпечення ділянками під садибну забудову шахтарів. Так було запроектовано вулиці Миру, Садова, а згодом Козацька. Однак це відбувалось в часи, коли права приватної власності на землю ще не було. Відтак, коли розпочався процес приватизації Соснівська міська рада не могла передати у власність надані у безстрокове користування земельні ділянки, оскільки вони розташовані за межами населеного пункту.

         В 1992 році на замовлення Міністерства будівництва та архітектури України, інститутом «Укрзахідцивільпроект» (тепер ДІПМ «Містопроект») були розроблені «Пропозиції по територіальному розвитку міста Соснівка» (в об'ємі скороченого генплану). Цим проектом пропонувалось долучення до території міста земель, площею 235,1 га, в тому числі території шахти № 9, колективні сади, території  Жовківського лісгоспзагу та території сільськогосподарських угідь Сілецької сільради, в якості резервних для житла (у зв'язку з відсутністю вільних територій під житлове будівництво).

         Пропоноване долучення земель до території міста Соснівка не відбулось.

         У 2010 році був розроблений новий генеральний план Соснівки, який передбачив розширення площі населеного пункту орієнтовно до 296 га.

         Остаточна межа Соснівки, її площа визначається проектом землеустрою щодо зміни меж населеного пункту, якому передують консультації та узгодження із суміжними територіальними утвореннями (Сілецькою сільською та Сокальською районною радами). В процесі визначення адміністративних меж міста Соснівки, виникли певні проблеми щодо її непогодження Сілецькою сільською радою в північній частині міста Соснівки, яка обмежена смугою відводу Львівської залізниці, вулицею Львівською та дорогою на шахту «Надія». Тут розміщені об'єкти інфраструктури міста: пожежна частина, автобусна станція, електропідстанція, КНС, гаражі та інші споруди, будівництво яких здійснювалось ще у 70 – х роках.

Сілецька сільська рада мала своє бачення щодо розпорядження ще вільними земельними ділянками на цій території.

         Врегулювання питань в різних поглядах Соснівської міської та Сілецької сільської рад потребувало тривалого часу в підготовці доказової бази та досягнення в кінцевому результі конценсусу.

         На підставі взаємоузгоджень був розроблений проект землеустрою щодо зміни меж міста Соснівки. Відповідно до цього проекту 6 жовтня Верховна Рада прийняла відповідну постанову про зміну її меж. Після розроблення детальних планів територій, з врахуванням нової межі міста, на що вже частково виділені бюджетні кошти, їх затвердження, забудовники присадибних ділянок, садових ділянок, замовники будівнитцтва гаражів зможуть отримати у власність відповідні земельні ділянки та оформити право власності на нерухоме майно.


Категорії

Новини

Останні новини

13.10.2021
Межі Соснівки змінено. Як це було?

6 жовтня Верховна Рада прийняла постанову № 1796-IX «Про зміну і встановлення меж міста Соснівки Червоноградського району Львівської області». Відповідно до постанови, було вирішено змінити межі міста Соснівки, збільшивши територію міста на 102,5924 гектара земель, і затвердити територію міста Соснівки загальною площею 300,5924 гектара земель.

13.10.2021
Хто може стати Амбасадором психічного здоров’я?

Психічні розлади – одна з найбільш табуйованих тем. Люди, які пережили такий досвід, звикли мовчати про нього, адже стигма та упередження тиснуть. Програма Амбасадорів психічного здоров’я – наша можливість створити дружнє та безпечне суспільство, де досвід життя з психічним розладом важливий, а звертатись по допомогу – нормально. Наші партнери Психічне здоров'я для України шукають амбасадорів з усієї країни, щоби разом творити зміни.

13.10.2021
У Червонограді відкриють Будинок воїна

15 жовтня за адресою Корольова, 8 відбудеться відкриття червоноградської філії Будинку воїна. Координуватиме його роботу атовець Михайло Палюга. Зовсім нещодавно Михайло отримав статус радника міського голови Червонограда у справах ветеранів.