"При Майстрах якось легше..." - у Червонограді відбувся фестиваль пам’яті Юлії Бурко«Юля була проактивною, і у свій творчий вир затягувала дуже багатьох людей. Ті, які мали ціннісне уявлення про світ – залишались поруч. Вона завжди була веселою та уважною до кожного. Пригадую, як перед Великоднем я проводила у Шевченківському гаю благодійний майстер-клас, і несподівано з Червонограда приїжджає ціла бригада дівчат з «Прозерку». І всі – у вишиванках! Тоді ми усі разом почали писанкувати й співати. Юля вміла робити сюрпризи…» - ділилась спогадами про видатну писанкарку, голову Незалежного жіночого товариства «Прозерок», світлої пам’яті Юлію Бурко її подруга й відома майстриня-писанкарка Віра Манько.

Впродовж двох днів, 11 та 12 вересня, у нашому місті відбувався фестиваль пам’яті Юлії Бурко «При Майстрах якось легше…. Вони – як атланти», під час якого червоноградці й гості міста мали нагоду вшанувати пам‘ять мисткині, дізнатись більше про її активну громадську й творчу діяльність, а також завітати до світлиці Тараса Городецького (що була відкрита завдяки старанням та зусиллям Юлії Бурко), взяти участь у майстер-класах відомих митців, котрі свого часу товаришували й співпрацювали з Юлією Миколаївною.

Зокрема, 11 вересня, під час круглого столу у Червоноградській міській раді «Юлія Бурко: місія краси і самопосвяти», спогадами про Майстриню ділились друзі та рідні, учні та  майстри, які приїхали на фестиваль з різних куточків України – від Яремча до Дніпра.  

Юлія Бурко була не лише видатною майстринею, писанки якої прикрашають приватні колекції по цілому світу, а й берегинею національних традицій. Завдяки її праці в Червонограді відкрито світлицю імені унікального писанкаря Тараса Городецького, проведено фестивалі пам‘яті геніального Майстра, у світлиці відбулось чимало презентацій талановитих майстрів.

Нам залишається берегти світлу пам’ять Юлії Бурко і продовжувати її у справах і як зауважила під час зустрічі Віра Манько: «Наше головне завдання залишатись самими собою, не догоджати, не розмінюватись на компроміси. Юля Бурко і Тарас Городецький були тими, ким мали бути, якими їх створив Господь. Вони не розмінювались на компроміси, не шукали скарбів, а які мали – віддавали людям. Бажаю усім нам бути достойними їхньої пам’яті»

 


Категорії

Новини

Останні новини

17.09.2021
18 вересня - Міжнародний день чистих берегів та Всесвітній день моніторингу води

З метою привернення уваги громадськості до проблем засмічення водних об'єктів, дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища та підвищення екологічної свідомості населення щорічно проводиться екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів».

16.09.2021
Червоноградська громада розвиває співпрацю з муніципалітетом із Словенії!

14 вересня Червоноградський міський голова Андрій Залівський та міський голова муніципалітету Трбовлє пані Маї Хвала підписали лист про наміри щодо співпраці Червоноградської громади з муніципалітетом Трбовлє (Республіка Словенія). Це стало можливим завдяки Програмі ULEAD з Європою / ULEAD with Europe в рамках Ініціативи «Мости довіри. Налагодження стійкого партнерства між громадами України та Словенії!».

15.09.2021
У Волсвині ремонтують дорогу!

У Волсвині розпочався капітальний ремонт дороги на двох відрізках по вулиці Шептицького, протяжністю орієнтовно 400 метрів. Замовник робіт – департамент дорожнього господарства ЛОДА. Вартість ремонту – 1 млн 520 тис грн. Підрядна організація, яка здійснюватиме ремонтні роботи – ПП «Рома».