Як оформити альтернативну службу?Згідно ст. 2 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» право на альтернативну службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов’язку, користування зброєю, суперечить їхнім релігійним переконанням. За умови, якщо вони належать до діючих релігійних організацій з відповідними доктринами та належать до відповідного Переліку релігійних організацій.
 
Порядок направлення на альтернативну службу наступний.
Для вирішення питання про направлення на альтернативну службу громадяни, після взяття на військовий облік (але не пізніше ніж за два календарні місяці до початку призову), особисто подають до відповідного структурного підрозділу місцевої державної адміністрації мотивовану письмову заяву.
 
Заява розглядається в адміністрації протягом календарного місяця після її надходження у присутності громадянина. До заяви додаються наступні документи:
• довідка релігійної організації;
• копія документа про освіту;
• довідка з місця роботи або навчання;
• копія паспорта;
• копія приписного свідоцтва;
• копія повістки ОРВК.
У разі порушення громадянином установленого строку подання заяви у ній мають бути зазначені причини її несвоєчасного подання.
 
Прийняття рішення про проходження альтернативної служби
 
Рішення місцевої держадміністрації про направлення громадянина на альтернативну службу, або про відмову в направленні надається заявникові протягом п’яти календарних днів та надсилається у військовий комісаріат, у якому громадянин перебуває на військовому обліку.
Підставою для відмови у направленні на альтернативну службу може бути відсутність підтвердження істинності релігійних переконань та неявка громадянина без поважних причин до відповідного структурного підрозділу місцевої держадміністрації.
 
Строк альтернативної служби
 
Строк альтернативної служби становить 27 місяців, а для осіб, які мають повну вищу освіту, тобто закінчили вищі заклади освіти III та IV рівня акредитації (інститут, консерваторію, академію, університет з освітньо - кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра), – 18 місяців.
Для довідки
 
Якими нормативними документами надається право проходження альтернативної служби:
1. Конституція України (стаття 35);
2. Закон України «Про альтернативну (невійськову) службу»;
3. Положення про порядок проходження альтернативної (невійськової) служби, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» від 10.11.1999 року № 2066.
 
Заява, щодо проходження альтернативної служби з відповідними документами, подається в 213 каб. виконавчого комітету Червоноградської міської ради (м. Червоноград, просп. Шевченка, 19).
 
За детальною інформацією можна звертатись в управління праці та соціального захисту населення: телефон (03249) 4 10 70 .

Категорії

Новини

Останні новини

03.08.2021
Коротко про вівторкову нараду міського голови з керівниками державних служб та комунальних підприємств

За інформацією директорки ЦПМСД Анни Ярмоли, у Центрі є залишки доз чотирьох типів вакцин, зокрема, 462 дози Pfizer, 420 доз препарату Moderna, 420 доз вакцини AstraZeneca, 264 – CoronaVac. Окрім того, наступного тижня, сімейні лікарі проходитимуть навчання, по завершенню якого тримають сертифікати з правом щеплювати пацієнтів безпосередньо на місці всіма типами вакцин;

02.08.2021
В конкурсі на заміщення вакантної посади директора Червоноградської бібліотечної системи візьме участь лише одна кандидатка.

24 червня відділ культури Червоноградської міської ради оголосив конкурс на заміщення вакантної посади директора Червоноградської міської централізованої бібліотечної системи. Впродовж 30 календарних днів з дня оголошення, усі охочі мали можливість подати документи для участі в конкурсі.

30.07.2021
30 липня - День протидії торгівлі людьми

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних ще 2013 року проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми.