Червоноград візьме участь в пілотному проєкті трансформації вугільних копаленьСьогодні, 8 липня, до Червонограда завітав спеціальний уповноважений Федерального Уряду Німеччини з питань структурних перетворень в українських вугільних регіонах Станіслав Тілліх.

 Участь в робочій зустрічі взяли народні депутати України Юрій Камельчук та Михайло Бондар, а також міський голова Червонограда Андрій Залівський та очільник Мирнограда, що на Донеччині Олександр Брикалов. Саме ці два міста обрані пілотними для структурної трансформації вугільних копалень у контексті загальних зусиль у рамках проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», який буде реалізовуватися Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) від імені Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини.

 

«Німеччина має багатий досвід впровадження вугільної трансформації у Саарській та Рурській областях. Цей процес розпочався ще 40 років тому триває й нині, і, однозначно, продовжиться ще майже 20 років. Тож ми радо поділимося досвідом та отриманими уроками на цьому шляху, який ми пройшли за ці десятиліття» – зауважив під час вітального слова уповноважений Федерального Уряду Німеччини Станіслав Тілліх. – «В Україні ми обрали два пілотні міста – Червоноград та Мирноград. Наразі, триває пошук моделей, підходів та концепції, які згодом можна буде відтворити на решті 31 державній шахті. Найважливіше у цьому процесі показати людям нові перспективи та створити нові робочі місця, де вони зможуть отримувати достойну заробітну плату».

 

Джордж Крістодореску, Директор проекту GIZ, ознайомив присутніх з напрямками та основними завданнями проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України». Він втілюється під егідою Німецько-українського енергетичного партнерства та працюватиме у п’яти вимірах. В основі проєкту є два пілоти, які будуть дотримуватимуться комплексного підходу та принесуть відчутні результати. Окрім того в рамках проєкту планується створення мультидонорського фонду. Федеральний уряд Німеччини вже готовий зробити свій внесок у розмірі 25 мільйонів євро. Ці два виміри доповнюються сприянням німецько-українському діалогу щодо структурних змін, створенням стратегічної та правової бази для структурних змін в Україні, а також заходами щодо комунікації та підвищення обізнаності.

 

В рамках зустрічі керівник профспілки шахти «Надія» Руслан Віхоть розповів присутнім про історію та інфраструктурний потенціал копальні. Сьогодні на шахті працює 308 осіб, з них 118 – підземні робітники. Копальня допрацьовує залишкові запаси до 30 червня 2023 року, а вже тоді підприємство піде на ліквідацію. До слова, інфраструктура на копальні добре збережена, адже тут окрім вуглевидобутку, функціонує швейний цех, пекарня, теплиця, облагороджена відпочинкова локація. 

 

На шахті «Великомостівській» наразі працює 878 осіб, з них 613 – підземних робітників. Промислових запасів вугілля (1,196 млн тонн) також вистачить лише до 2023 року. Керівництво шахти розглядає можливість будівництва на території копальні асфальтного заводу або ж заводу будівельних матеріалів. 

 

Під час зустрічі міський голова Червонограда Андрій Залівський та очільник Мирнограда Олександр Брикалов презентували потенціал власних громад, а завершенню підписали меморандум про співпрацю.  

 


Категорії

Новини

Останні новини

02.08.2021
В конкурсі на заміщення вакантної посади директора Червоноградської бібліотечної системи візьме участь лише одна кандидатка.

24 червня відділ культури Червоноградської міської ради оголосив конкурс на заміщення вакантної посади директора Червоноградської міської централізованої бібліотечної системи. Впродовж 30 календарних днів з дня оголошення, усі охочі мали можливість подати документи для участі в конкурсі.

30.07.2021
30 липня - День протидії торгівлі людьми

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних ще 2013 року проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми.

30.07.2021
Оголошення!

Наступного тижня відбудеться засідання спільної депутатської комісії (з питань економічного розвитку, комунального господарства та з питань торгівлі) щодо визначення та встановлення порядку надання в оренду п’яти торгівельних місць КП «Червоноградський ринок», що по вул. Богдана Хмельницького.