Проєкти рішень сесії

Про звернення Червоноградської міської ради щодо відновлення руху потягу Сокаль – Червоноград - Рава-Руська та недопущення закриття залізничної станції, дільниці, під’їзної колії Червоноград – Рава-Руська


проєкт опубліковано 13.09.2021

ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МIСЬКА РАДА

Львiвської областi

одинадцята сесiя восьмого скликання

Р I Ш Е Н Н Я

 

 

 

__________

м.Червоноград

№__

 

 

 

 

 

Про звернення Червоноградської міської  ради щодо відновлення руху потягу Сокаль – Червоноград - Рава-Руська та недопущення закриття залізничної станції, дільниці, під’їзної колії Червоноград – Рава-Руська

 

Керуючись ст.ст. 140, 144 Конституцiї України, Законом України «Про мiсцеве самоврядування в Українi», Червоноградська мiська рада,-

 

 В И Р I Ш И Л А :

 

  1. Прийняти Червоноградської міської ради щодо відновлення руху потягу Сокаль – Червоноград - Рава-Руська та недопущення закриття залізничної станції, дільниці, під’їзної колії Червоноград – Рава-Руська, що додається.
  2. Направити звернення до в.о голови правління АТ «Українська залізниця», голови Львівської обласної ради, голови Червоноградської районної ради,  Сокальської міської ради, Белзької міської ради.
  3. Контроль за виконанням рiшення покласти на постiйну комiсiю з питань депутатської дiяльностi, забезпечення законностi, антикорупцiйної полiтики, захисту прав людини, сприяння децентралiзацiї, розвитку мiсцевого самоврядування та громадянського суспiльства, свободи слова та iнформацiї (Майданович С.В.)

 

 

 

Мiський голова                                                                         Андрій  ЗАЛІВСЬКИЙ

 

  

 

в.о. голови правління

АТ «Українська залізниця»

О. КАМИШІНУ

 

Голові Львівської обласної ради

І. ГРИМАК

 

Голові Червоноградської районної ради

А. ПОРИЦЬКОМУ

 

Сокальській міській раді

Белзькій міській раді

 

 

 Звернення

Червоноградської міської  ради щодо відновлення руху потягу Сокаль – Червоноград - Рава-Руська та недопущення закриття залізничної станції, дільниці, під’їзної колії Червоноград – Рава-Руська

 

Червоноградська міська ради висловлює глибоку  стурбованість щодо ініціювання регіональною філією «Львівська залізниця» закриття залізничної станції, дільниці, під’їзної колії Червоноград – Рава-Руська.

27 серпня 2021 року Червоноградська районна державна адміністрація Львівської області звернулась до Червоноградської міської ради з проханням надати пропозиції щодо діяльності чи закриття залізничної станції, дільниці, під’їзної колії Червоноград – Рава-Руська як малодіяльної та збиткової.

Залізниця є зручним видом транспорту для червоноградців і дає їм можливість здійснювати поїздки у трьох напрямках – на Львів, Ковель та                           Раву-Руську. Залізнична колія у Червонограді (Кристинопіль) прокладена у 1884 році. Перший потяг через Кристинопіль курсував із Сокаля до Рави-Руської, а далі з пересадкою до Відня.

Сьогодні, потяг Сокаль – Червоноград - Рава-Руська − це зв'язок між населеними пунктами Рава-Руська, Річки, Зелена, Михайлівка,  Піддубці,  Ухнів,  Корчів, Ставне, Домініки, Заболоття, Белз,  Жужеляни, Муроване, Острів,   Червоноград, Завишень, Сокаль.   Автомобільна дорога між цими населеними пунктами знаходиться в неналежному стані, а часто в аварійному стані.. Залізнична колія - це єдиний безпечний шлях для більшості таких малих населених пунктів.

В період економічної  кризи, зменшення доходів населення, у залізниці є одна надзвичайно значима його перевага, а саме – порівняно із автомобільним проїздом, більш дешева ціна.

У 2016 році відбулась спільна наради керівництва  регіональної філії Львівська залізниця», Червоноградського міського голови, депутатів Червоноградської міської ради. Як наслідок наради, розуміючи важливість функціонування залізничного транспорту та важкого економічного стану АТ «Українська залізниця», в наступні роки Червоноградська міська рада вирішила здійснити заходи щодо компенсації збитків функціонування колії, здійснення залізничних перевезень. 

Так, було затверджено міську програму відшкодування збитків завданих за пільговий проїзд окремих категорій громадян, а також зменшено втричі земельний податок. Загальна сума такої фінансової  підтримки від міської ради за 2020-2021 рік  становить 4 млн. 900 тис. грн., з яких 1 млн. 100 тис.  грн. компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Однак,  у 2020 році,  потяг  Сокаль - Червоноград - Рава-Руська було відмінено. А у 2021 році регіональна філія «Львівська залізниця» листом від 27.08.2021 №71.10/616 повідомляє про наміри закриття залізничної станції, дільниці, під’їзної колії Червоноград - Рава - Руська.

 Йдеться не лише про ліквідацію приміського залізничного транспорту,  а вантажного міжнародного залізничного сполучення. І це відбувається в період приросту міжнародної торгівлі з Європейським Союзом  та планами Уряду України трансформувати вугільну галузь в інші промислові об’єкти. Вантажні та транспортні  перевезення є край важливими для соціально-економічного розвитку промислового центру півночі Львівської області.

Більше того, невдовзі на кордоні з Польщею з'явиться другий  піший перехід – на пункту пропуску Рава-Руська-Гребенне. Це значно підвищить пасажиропотік у напрямку Рава-Руська.

Тому, ми вважаємо неприйнятним закриття залізничної станції, дільниці, під’їзної колії Червоноград - Рава-Руська та скасування потягу                                         Сокаль – Червоноград - Рава-Руська.

У відповідності до ст.7. ЗУ «Про залізничний транспорт» у разі неприйняття органами місцевого самоврядування (протягом 6 місяців після звернення залізниці) рішень про компенсацію збитків з місцевих бюджетів або за рахунок підприємств, що обслуговуються цими дільницями, станціями та під’їзними коліями, АТ "Укрзалізниця" за погодженням з центральним органом виконавчої влади в галузі транспорту має право прийняти рішення про закриття малодіяльних збиткових залізничних дільниць, станцій та залізничних під’їзних колій. Червоноградська міська рада у 2020, 2021 р. здійснювала заходи щодо підтримки залізничних перевезень.

Звертаємось до Львівської обласної ради, Червоноградської районної ради,  Сокальської та Белзької міської ради прийняти рішення, фінансові програми підтримки  регіональної філії  «Львівська залізниця»  щодо недопущення  закриття залізничної станції, дільниці, під’їзної колії Червоноград – Рава-Руська. А також, звертаємось до АТ «Українська залізниця» з проханням  відновити рух потягу  Сокаль – Червоноград - Рава-Руська.

 

 

 

 

Прийняте на одинадцятій сесiї Червоноградської мiської ради восьмого скликання

      16 вересня 2021 року

 

Приєднані файли
залізниця.docx