Хроніка освітянський подій

8 ВЕРЕСНЯ В ПРИМІЩЕННІ ЧЕРВОНОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ ВІДБУЛАСЯ ІНТЕРАКТИВНА ВИСТАВКА ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ «MENTALTREK»8 ВЕРЕСНЯ В ПРИМІЩЕННІ ЧЕРВОНОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ ВІДБУЛАСЯ ІНТЕРАКТИВНА ВИСТАВКА ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ «MENTALTREK»

Довірливо та безоціночно про психічне або ментальнеблагополуччя. «Ментал Трек» – безпечно по складному колу.

ІОВ «MentalTrek» - ефективний комунікативний метод та навчальний інструмент для підвищення обізнаності як педагогів, так і молоді про психічне благополуччя, через особисте залучення до спільної діяльності, також є унікальним освітнім інструментом. Завдяки методиці, використаної у «MentalТrek», учасники сприймають складний, важливий, а інколи й болісний матеріал продуктивно й відносно легко. Для реалізації мети пропагування та навчання молоді правилам поведінки, яка допоможе їм дбати про власний комфортний та гармонійний стан, протистояти негативним наслідкам булінгу, стресовим ситуаціям потрібний ефективний сучасний цікавий навчальний метод.

         На практиці метод «Ментал Трек» складається з п’яти «станцій» – маршруту «MentalТrek» – своєрідного кола, поєднання наочних матеріалів та навчальної інтерактивної гри. Кожна станція має свою назву і ключовий меседж. Серед них такі важливі напрямки як подолання булінгу, єдність психічного і фізичного здоров’я, розвиток власних поведінкових стратегій, прийняття зважених самостійних рішень, стигматизація теми психічного здоров’я. Мандрівка від станції до станції дозволяє отримати інформацію та практичні навички щодо джерел підтримки, ресурсів допомоги собі та іншим у психотравмуючих ситуаціях, а також розвинути навички критичного мислення.

         Безпосередніми «штурманами» маршруту виступають фасилітатори. Вони забезпечують успішну групову комунікацію, допомагають групі зрозуміти загальну мету заходу та підтримують позитивну динаміку, пояснюють завдання для кожної станції та мотивують до активної участі та співпраці запланованою презентацією.

         Педагоги закладів освіти  змогли на практиці переконатися в ефективності тренінгу на власному досвіді, оцінити інноваційність, надзвичайний потенціал маршруту «MentalТrek». Активно, цікаво і не очікувано та дієво –такими слова обмінювались гості та педагоги.

Тема ментального здоров’я для українського суспільства є надзвичайно важливою. Проєкт MH4U  (MentalHealthforUkkaine / Психічне здоров'я для України), який триває в Україні та організовує ГО «Альянс за громадянські права» за підтримки Швейцарії та за сприяння МОЗ Українисаме ставить собі за мету «зрушити з місця» тему ментального здоров’я, запропонувати суспільству дієвий практичний інструмент допомоги орієнтуватися в питаннях ментального/психічного благополуччя, бути здатними допомогти собі й тим, хто поряд, віднайти внутрішні та зовнішні ресурси.

         Щиро дякуємо за допомогу в проведенні заходу фасилітаторам: Христині Чемерис, Наталії Вишко, Максиму Ткаченку, Лесі Шкелебей, Ірині Пасієвич, Ользі Беркиті.Особлива подяка Ірині Покотило, очільниціЧервоноградської міської центральної бібліотеки за підтримку в організації заходу.

Жанна Кобзар, психолог ЦПРПП

https://www.youtube.com/watch?v=8XC8p34zU2Q